Edukacja

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby lepiej zarządzać swoją firmą

Bardzo ważne jest to, aby systematycznie inwestować w szkolenia dla osób, które zatrudniasz. Tylko bezustanny rozwój jest w stanie sprawić, że Twoja firma będzie się rozwijać i zwiększać swoją efektywność oraz rentowność. Nie wiesz, na jakie szkolenie powinieneś wysłać swoich pracowników, aby zyskać pewność, że się ono zwróci? Nasza wskazówka brzmi – wybierz szkolenie związane z zarządzaniem jakością, zwiększające potencjał procesów, które zachodzą w Twojej firmie.

Inwestuj w szkolenia! Twoi pracownicy Ci się za to odwdzięczą

Nie od dziś wiadomo, że szkolenie pracowników się opłaca. Jednak i tak nie jest łatwo wybrać kurs czy jego tematykę, która pozwoli zyskać najwięcej korzyści. Jeśli szukasz takiego pewniaka, to koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na szkolenie six sigma green belt, a z czasem także black belt. W końcu podnoszenie efektywności firmy, ulepszanie procesów, które w niej zachodzą czy poprawa organizacji przedsiębiorstwa, to dziedziny, o których należy rozpocząć rozwój.

Zwróć uwagę na to, że szkolenia tego typu pozwalają zyskać kilka istotnych korzyści dla Twojej firmy, oto te najważniejsze:

  • zyskasz liderów – profesjonalny i efektywny zespół to taki, który zarządzany jest przez prawdziwych liderów, dlatego też szkolenia green belt six sigma przekazują niezbędną wiedzę do tego, aby prawidłowo zarządzać zespołem pracowniczym,
  • lepsza organizacja czasu pracy – słynne przesuwanie wszystkiego na jutro czy działanie tuż przed deadlinem obniża jakość pracy i zwiększa poziom stresu, dlatego zyskując wiedzę na temat lepszej organizacji, przestaniesz odkładać wszystko na ostatnią chwilę,
  • lider poradzi sobie z każdym problemem – kończąc szkolenia z zakresu Six Sigma, pracownik zyska wiedzę biznesową, zacznie znacznie szybciej reagować na problemy, które zachodzą w firmie, ale też pozna metody, aby realnie zmniejszyć koszty ponoszone podczas różnych procesów w firmie czy w trakcie produkcji.

Czym jest Six Sigma?

Słynna Six Sigma, czyli Sześć Sigma to jedna z najpopularniejszych obecnie metod, która ma na celu zwiększyć produktywność i efektywność w przedsiębiorstwie. Oprócz tego prowadzi do polepszenia procesów związanych z zarządzaniem jakością  w różnych działach firmy.

Kiedy zdecydujesz się zatrudnić specjalistę czy specjalistów, którzy będą dbać o polepszenie zarządzania w Twojej firmie, to przyczynisz się do zmniejszenia problemów w niej zachodzących. Poza tym będą oni w stanie w razie potrzeby szybko reagować, aby jakikolwiek defekt nie odbił się negatywnie na funkcjonowaniu firmy czy na jej przychodach.

Wysyłając pracownika na szkolenia z zakresu zarządzania jakością, przyczyniasz się do tego, że przedsiębiorstwo funkcjonuje stabilniej, a procesy w niej zachodzące funkcjonują prawidłowo i wydajnie.

Kogo wysłać na szkolenie związane z zarządzaniem jakością?

Rzadko, który przedsiębiorca może sobie pozwolić na to, aby wysłać wszystkich pracowników na szkolenia. Dlatego pomyśl strategicznie. Jeśli chodzi o filozofię Six Sigma to koniecznie wyślij tam pracowników, piastujących stanowiska kierownicze oraz mających ciągły kontakt z klientami. Dobrym rozwiązaniem będzie skierowanie na tego typu kurs także osoby z działów produkcyjnych, np. brygadzistów.

Dodaj komentarz