Porady

Sala zabaw również do nauki

Doskonałą alternatywą dla plenerowych placów zabaw może być własna, domowa sala rekreacyjna, zorganizowana tak, aby odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom. Wystarczy zaadaptować na nią, choćby pomieszczenie na poddaszu czy w garażu, które otrzyma od nas oryginalną aranżację. Najlepiej taką, która spełniać będzie zarówno funkcję rekreacyjną, jak i edukacyjną, ułatwiając najmłodszym przyswajanie wiedzy poprzez zabawę.

Odpowiednie standardy bezpieczeństwa

Rozpoczynając realizację projektu domowej sali zabawy i nauki, warto jasno postawić sobie priorytety. Najistotniejsze zawsze powinno być wysokie bezpieczeństwo i komfort użytkowników, korzystających z obiektu. Najważniejszym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu, będzie zastosowanie właściwej nawierzchni. Największą popularnością i wciąż rosnącym uznaniem nabywców od dawna cieszą się specjalnie dedykowane gumowe maty na plac zabaw, które nie tylko mają znaczący wpływ na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ale też nadają strefie oryginalnego klimatu. Nawierzchnie te posiadają właściwości antypoślizgowe i mrozoodporne. Poza tym skutecznie amortyzują wszelkiego rodzaju upadki. W ten sposób minimalizują niebezpieczeństwo powstania poważnych kontuzji. Określający je współczynnik kryterium urazu głowy HIC, wskazuje wysokość nawet 3 metrów, z której upadek nie niesie ryzyka nabycia niebezpiecznego urazu.

Wysoka odporność i potencjał estetyczny

Równie praktyczne są płyty gumowe na plac zabaw, które podobnie jak maty, posiadają właściwości amortyzacyjne. Są także wyjątkowo odporne na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu możemy postawić na ich powierzchni, nawet bardzo ciężki sprzęt zabawowy. Natomiast szeroka paleta kolorystyczna, w której występują oraz możliwość łączenia barw, pozwala na stworzenie dowolnego, wielobarwnego melanżu.

Nauka poprzez zabawę

Istnieje także opcja naniesienia na powierzchnię gumowych nawierzchni bezpiecznych dowolnego motywu graficznego oraz wkomponowania w nie dwu i trójwymiarowych elementów sensorycznych np. alfabetu, zestawu cyfr, czy kompletnych gier podwórkowych takich jak twister i gra w klasy albo figur przestrzennych, skutecznie wspierających naukę i prawidłowy rozwój najmłodszych użytkowników. Płyty gumowe od Firmy ELS Poland, jako jedne z najlepszych nawierzchni dostępnych na rynku, cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów.