EdukacjaZdrowie

Leczenie pijawkami – jako alternatywna metoda leczenia

Leczenie pijawkami, czyli hirudoterapia to metoda leczenia wielu schorzeń i dolegliwości. Znana i stosowana już w starożytnym Egipcie, dziś wraca do łask. Poznaj, jakie korzyści płyną z ich stosowania w specjalnie przygotowanych do tego typu terapii gabinetach medycyny naturalnej.

Właściwości pijawek

W hirudoterapii stosuje się pijawki lecznicze, które pochodzą ze sterylnych hodowli w laboratoriach. Ich lecznicze właściwości zawdzięcza się, dzięki wydzielinie zawierające hirudozwiązki, które są cenne dla organizmu człowieka. Po przystawieniu do skóry, związki te przenikają do organizmu chorego, powodując zmiany biochemiczne, wpływając tym samym na kondycję i zdrowie człowieka. Ugryzienie pijawki jest niemal bezbolesne, gdyż produkuje ona jednocześnie między innymi substancje o działaniu znieczulającym skórę. Dodatkowo powodują rozszerzanie się naczyń, a proces namnażania się bakterii zostaje zahamowany. Gdy pijawka jest we właściwym miejscu na skórze, wprowadza do organizmu wspomniane wcześniej aktywne enzymy lecznicze. Leczenie pijawkami wykazuje silne działanie antynowotworowe, co potwierdzają badania naukowe. Ponadto są skuteczne do pobudzania całego układu krążenia, podnoszą odporność organizmu, wykazują właściwości przeciwzakrzepowe i antykoagulacyjne oraz regulują ciśnienie krwi. Co więcej, leczenie pijawkami jest skuteczne przy walce z żylakami i tzw. „pajączkami”. Służą do leczenia zakrzepowego zapalanie żył czy „stopy cukrzycowej”. Z powodzeniem stosowane są także przy niegojących się ranach, bólach głowy, migrenach, chorobach wątroby, nerek i serca. Wykorzystywane są także przy bólach stawowych, reumatyzmie oraz u pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu. To tylko niektóre wskazania do zastosowania leczniczych pijawek.

Czy mnie pomogą?

Medycyna naturalna wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, zwłaszcza przy leczeniu chorób XXI wieku. Ich szerokie zastosowanie oraz skuteczność powodują, że pacjenci coraz częściej sięgają po alternatywną metodę leczenia, jaką jest leczenie pijawkami. Celem uniknięcia niepotrzebnego ryzyka czy rozwiania wielu wątpliwości, warto umówić się na wizytę w profesjonalnym gabinecie wykonującym takie zabiegi. Na konsultację ze specjalistą warto mieć przy sobie całą dokumentację medyczną oraz listę leków.

Dodaj komentarz