Porady

Bezpieczna strefa domowej zabawy

Bezpieczna sala rekreacji i zabawy w domowym zaciszu to doskonałe rozwiązanie na długie zimowe wieczory, zarówno dla naszych dzieci,  jak i dla nas samych. Odrobina kreatywności i chęci do pracy z naszej strony, wystarczą aby stworzyć wygodną przestrzeń do swobodnej, edukacyjnej zabawy dla wszystkich domowników.

Bezpieczeństwo i komfort

Już na początku warto drobiazgowo zaplanować wszystkie, postępujące po sobie etapy pracy. Budując domową salę rekreacyjno – zabawową, warto kierować się zasadami, które ułatwią nam stworzenie idealnego miejsca aktywnego wypoczynku. Priorytetem będzie utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania obiektu. Ważną kwestią jest również wybór wyposażenia sali zabaw, właściwego dla przedziału wiekowego i zainteresowań małych użytkowników. Najważniejszy jest jednak  wybór bezpiecznej nawierzchni, którą zastosujemy w domowej sali. Największym uznaniem użytkowników cieszą się specjalnie dedykowane gumowe maty na plac zabaw, które doskonale amortyzują upadki z wysokości, jednocześnie minimalizując ryzyko powstania niebezpiecznych urazów.

Upadki według współczynnika HIC

Funkcjonalność i niezawodność nawierzchni bezpiecznych sprawia, że są najczęściej stosowanymi posadzkami, zarówno w salach zabaw i rekreacji jak i w zewnętrznych przydomowym strefach rekreacyjnych. Dzięki specjalnej strukturze oraz wyjątkowemu wyprofilowaniu na ich powierzchni nie zbierają się kałuże i nie tworzy środowisko przyjazne pleśni i grzybom, co ułatwia utrzymanie nawierzchni w czystości. Najważniejszą ich zaletą są jednak właściwości amortyzujące, które określa współczynnik kryterium urazu głowy HIC. Dobieramy go zależnie od wysokości najwyższego sprzętu zabawowego, z którego użytkownicy mogą upaść. Wartość współczynnika HIC wskazuje najwyższą bezpieczną wysokość upadku, w wyniku której uderzenie głową o posadzkę nie spowoduje zagrożenia niebezpiecznym urazem.

Estetyczna aranżacja

Wysoki poziom komfortu, bezpieczeństwa oraz wyjątkowej aranżacji osiągniemy tylko, wówczas, gdy podczas realizacji naszego pomysłu, będziemy stosować wyłącznie materiały najwyższej jakości, którymi są przede wszystkim wszystkie płyty gumowe Flexizone. To wyjątkowe nawierzchnie, wyróżniające się przyjemną w dotyku teksturą, odpornością na starzenie oraz wpływ czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne, ale też ciekawą estetyką.