Finanse

Kiedy Twoja emerytura zostanie zwolniona z podatku?

Zniesienie podatku od pobieranych emerytur to marzenie praktycznie co drugiego Polaka, który nie musi już pracować zarobkowo. Wychodząc mu naprzeciw, wiele ludzi decyduje się pisać petycje do polskiego rządu i ministerstwa o uchwalenie ustawy, która regulowałaby zwolnienie świadczeń z podatku. Czy jest to możliwe? Kiedy warto spodziewać się wprowadzenia takiej ustawy? Jakie przeciwności mogą się pojawić na drodze do jej uchwalenia? W tym tekście postaramy się wyjaśnić to zagadnienie i odpowiedzieć na pytania.

Zniesienie podatku z emerytur – czy naprawdę się wzbogacisz?

Mimo że każdy senior wypracował sobie emeryturę dzięki pracy, teraz nadal z jego świadczeń pobierany jest podatek i składka zdrowotna. Wielu ludzi to bulwersuje, ponieważ nie dość, że musieli regulować podatki pracując zawodowo, to jeszcze na starość ich wypłata zmniejsza się z tego samego powodu, co wcześniejsze wynagrodzenie od pracodawcy. Czy emerytura bez podatku to mrzonka? Czy może naprawdę starsi ludzie mają szansę na godniejsze emerytury?

Co zapewni emerytom zniesienie podatku?

Na chwilę obecną nasz rząd wziął się za politykę służącą tylko rodzinom i dzieciom, a zapomniał o seniorach – tak wynika z wypowiedzi wielu osób. Dlatego trudno, by dostrzegł potrzebę zmian w opodatkowaniu pensji najstarszej części polskiego społeczeństwa. Jednak w końcu po latach starań, emeryci mają szansę dojść do głosu i walczyć o swoje prawa.

PSL wyliczyło, że gdyby skupić się na zniesieniu podatku od świadczeń osób starszych, to kasa państwa zbiedniałaby jedynie o 17 mln, co jest nieporównywalnie mniejszą sumą, niż ta, którą kraj wypłaca każdego miesiąca z tytułu 500 plus.

Kiedy emerytura zostanie zwolniona z podatku?

Dzięki licznym petycjom kierowanym przez partie i obywateli do organów państwa, widać światło w tunelu. Być może wkrótce będzie można potwierdzić informację, że każde świadczenie wypłacane seniorom z tytułu emerytury zostanie zwolnione z podatku. Jest to jednak dalsza przyszłość, której nie da się przewidzieć.

Dodaj komentarz